
Eesti suusaradade topis minu poolt esikoht!



..ehk tagasi Lamekal, Ussil, Munakal.. kõigi mägede nimed ei tule enam meelde:)
Võidupurjetamine piki Helsinki rannikut, taustaks Suomenlinna.
Spinni trimmimine.
Vööripoiss Gudrun halsib.
Lessons to learn: Ka septembrikuus võib nägu päikesest ära põleda ning öine navigatsioon ilma gepsi vaatamata on linnadulede virr-varris päris keeruline - isegi kodusadamas.
Selles, et täna siia tippu sattusin, on süüdi Tarantino. Nimelt tegi ta liiga hea filmi - päevane seanss oli välja müüdud. Ehk on lisaks vanameistrile süüdi ka masu: rahval raha vaid odavaima meelelahutuse jaoks. Igathes jäi too ca 700-aastane Gooti hiiglane kenasti koduteele.
Vaateplatvorm asub torni kiviosa lõpus, plekkkatuseäärel. Oleme siin, 60 meetri kõrgusel, alles poolel maal torni tippu, mis keskajal oli maailma kõrgeim ehitis (Tõsi, siis polnud mitu välku seda veel tabanud ja seetõttu pikkust praegusest vähe rohkem).Väidetavalt olevat kõrgussepüüdluse eesmärgiks olnud hea meretähise rajamine. See näib mulle kui hiljuti laevaõnnetuse üle elanule igati loogiline. Kuuldavasti olevat määrus, mille järgi ei tohi Tallinnasse kunagi ehitada Olevistest kõrgemaid hooneid - 123,7 meetrit merepinnast.
Tarantino filmi ei ole küll kohustus igaühel näha, aga siin tornis võiks küll iga tallinlane ära käia. Inimesi voorib siin palju, aga eestlast ei märganud..
Kõik sai alguse sellest, et Emumäe jooksu afterpartyl pani keegi, vist Reigo, tähele, et meie tiik on lootusetult vetikane ning soovitas mingid taimesööjad-kalad sinna elutsema panna. Selgus, et Eesti vintskeim mudatiigikala on koger - tegelane, keda kalakasvatusest ega poest osta ei saa. Ei jää muud üle, kui tuleb kala ise hankida. Õnneks on kalamees-Leino mul alati enam-vähem käeulatuses - aga kuna see on rohkem nagu minu projekt, siis otsustasin ka ise käe kalamehena valgeks teha.
Päeva alustame küll Kõrvemaa rogainil, kuid kuna ees ootab nii tähtis projekt nagu seda on kalapüük, siis teeme vaid poole (koht 92/101 pole just elu tippmark), et normaalajal jõuda Viitna järvele - mitte Pikkjärvele, vaid sellele väiksemale, mis jääb teisele poole teed. Leino on kunagi keska ajal siin terve trobikonna kokri välja tõmmanud. Hoolimata põhjalikust söötmisest (menüüs on vees leotatud sai + mingi suht hea lõhnaga kalameelitamissiirup) on kalaga lugu kehv - tulevad vaid mõned alamõõdulised ahvenad. Hakka või uskuma, et mehed käivadki kalal, kui ilma kalata koju tulevad.. Õnneks suundume peale mõningast ebaedu prügisest võsavahest teisele poole järve asuvale päikeselisele paadisillale. Mul palutakse korraks hoida õnge, mis mu rogainist väsinud käsi poetab kogemata otsapidi vette - ja nii see esimene kala tuli! Kui mu mälu ei peta, on see mu elu esimene isepüütud kala (kui mitte arvestada kalakasvatuses tõmmatuid). Kahjuks on see küll väike-ahven, mille laseme tagasi vette - röövkala pole tiiki vaja - aga peagi hakkab tulema kuld- ja hõbekokru. Valime 6 tublimat välja ja sõidutame Emumäele. See on omaette projekt, kuna maa on pikk ja plastmassist karp väike. Asetame karbi rooli kõrvale ja vahin kalakestega kogu tee tõtt, mõni saab nimegi. Teel teeme veevahetuspeatuse, kuna tundub, et kalad hakkavad tegema ebakalalikke liigutusi. Moka-Atsile oleme sunnitud tegema väikese lõikuse - ta suu oli konksuga viga saanud. Õhtu tipphetkeks on kalade pidulik tiikilaskmine.
Proloog: järgmisel päeval läheme Toomihklist kilomeetri kaugusel asuvat Kaldre tiiki kaema ja tõmbame sealt vaevata välja 24 kokre:)
..minnes oli vesi üle põlve ja liikuda raske (eriti rattaga:) Läheme ja läheme ja läheme.. ja läheme järgmine kord uuesti - selleks tuleb võtta terve päev, poolest ei piisa.